stół rehabilitacyjny

Jak urządzić gabinet rehabilitacyjny w korzystnej cenie kupując elektryczny stół do rehabilitacji

Polski stół do rehabilitacji to standardowe wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego być. Pacjent chce, żeby masaż czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób znacznie wygodny ponieważ tak niezwykle ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny winien być wybrany nie tylko pod kątem chorego, lecz także żeby był użyteczny dla rehabilitanta, bo przecież on spędza pracując na nim mnóstwo czasu. Na naszym rynku osiągalnych jest sporo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest chyba najkorzystniej zaawansowanym urządzeniem oraz niestety najkosztowniejszym. Aczkolwiek jest coraz częściej kupowany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na wykorzystywanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tutaj duża, gdyż jak rozumiemy stół przenośny nie będzie tak komfortowy i musi szybko się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny cenowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • posiada specjalne urządzenie do prostego transportu jak wózki.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • stabilna konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • odpowiedni dla chorego
 • regulowana wysokość

Jeśli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości blatu. Jest ona wyjątkowo ważna jeżeli chodzi o pracę i robione rehabilitacje, a tym samym oddziałuje na doskonalszą jakość rehabilitacji oraz pozwala na błyskawiczny powrót do sprawności. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma wskazuje będzie ja posiadał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może posiadać również regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi posiadać zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona także dość wygodna w stosowaniu.

Czy ilość części które posiada elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy zabiegach? Oczywiście, że tak. Natomiast to fizjoterapeuta winien jasno opisać zakres masaży prowadzonych w gabinecie i do tego dobrać odpowiedni stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy poznać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny winnym być bezpieczny oraz prosty w przesuwaniu. Są one całkowicie duże dlatego wyposażone zostały w kółka, które pomagają jego poruszanie. Oczywiście na czas masażu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie przemieszczał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą perfekcyjne dla młodzieży, jednak dla dorosłych są one za niskie i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu optymalna to 100 cm jednak dla osób starych elektryczny stół do rehabilitacji| winien mieć blisko 120 cm wtedy komfort chorego będzie znacznie lepszy. Poszukując perfekcyjny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, lecz przede wszystkim na komfort pracy rehabilitanta i chorego.

Możesz również polubić…