stół rehabilitacyjny

Jak wyszukać dobre stoły do rehabilitacji, żeby odpowiednio się nam na nich pracowało.

Stoły do rehabilitacji to zasadnicze wyposażenie każdego salonu rehabilitacyjnego. Bez niego ciężko nam będzie wykonywać zabiegi. Natomiast jak dobrać stoły do rehabilitacji, tak żeby spełniły własne wymagania w 100%. Na samym wstępie należy zadać sobie pytanie do jakich zabiegów będziemy wykorzystywać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich zadanie. Stoły do rehabilitacji potrafimy zastosować do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako leżanki.

Należy również pomyśleć jaka grupa ludzi w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla osób starszych. Stoły do rehabilitacji zasadniczy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego rodzaju stoły do rehabilitacji kierowane są do klinik, jakie prowadzą tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Mają one bezpieczną i dużą konstrukcję, oraz różne dodatkowe funkcje. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny lub w wyjątkowo rozwinięty sposób za pomocą pilota. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na liczbę segmentów, z których składają się stoły do rehabilitacji. Zmiana ich ustawienia daje bowiem nam konkretniejszy komfort i wygodę działania oraz rozwija możliwość wykorzystania stołu. Stoły do rehabilitacji, jakie mają np 3 części regulowane pozwalają nam skuteczniejsze przygotowanie choregi, oraz duży komfort w momencie pracy. Do terapii manualnej dobrze sprawdzają się stoły do rehabilitacji, jakie mają od 5-7 łamań. Są one niezwykle komfortowe i zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają również dodatkowe akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które poprawiają komfort pacjenta, ale również wycięcie na buzię w zagłówku. Jeśli masaż jest robiony na kręgosłup położenie pacjenta jest niezwykle ważne. Konstrukcja stołu jest też bardzo ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją zawsze wzmocnioną. Jeśli planujesz stoły do rehabilitacji przenosić między salami, tutaj niezbędne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przesunąć. Kółka możemy blokować na etap zabiegu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji| mobilne- jak sama nazwa wskazuje umiemy je transportować i masaż przeprowadzić w domu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich podstawową zaletą jest niska waga, aby szybko się go transportowało. Są one wyprodukowane ze stabilnego antybakteryjnego surowca i szybko się je składa. Większość z nich posiada dodatkowe pokrowce, tak żeby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne powinny być też stabilne w momencie zabiegu, zatem przed kupnem możemy dobrze porównać modele.

Wybór w sklepach jest niewątpliwie imponujący. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 możemy zakupić w dobrych cenach, ale im więcej| będą posiadały funkcji tym niestety cena będzie większa. Jednak dobór właściwego modelu powinien być oparty o wnikliwą analizę wszystkich dostępnych modeli i nabyty rozsądnie przez fizjoterapeutę.

Możesz również polubić…