stół bobath

Który dobrać stół bobath, aby rehabilitacja dorosłych była robiona komfortowo i szybko.

Na samym wstępie powinno się napisać czym jest fizjoterapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wymyślona przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Stosowana jest ona zwykle u młodych dzieci, natomiast może być również praktykowana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i polepszenie napięcia mięśniowego. Dlatego tak znaczące jest żeby wybrać idealny stół do bobath, jaki będzie spełniał obrane przez nas kryteria.

Stoły do bobatha występują jak rozumiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak obecnie wybierzmy najprostszy stół bobath. Jeżeli nasza kuracja będzie opierać się na niemowlakach winniśmy zakupić stół do bobath głównie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim wykonywać masaż. Wymiary leżanki są powszechne i mają 190 x 110 cm, które są dopasowane do pracy z nastolatkami. Stół bobath ma zwykle antypoślizgowe nóżki, które zapewniają fizjoterapeucie stabilność podczas zabiegów. Tego typu stoły do bobatha są zwykle jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Posiadają stalowe, silne ramy, które są zwykle lakierowane proszkowo. Jeżeli chodzi o materiał potrafimy ją osobiście wybrać. Stół bobath może posiadać kolor, taki który będzie pasował do naszego gabinetu. Jest to raczej ważny aspekt naszego wystroju. Tapicerka musi mieć certyfikat UE. Tapicerka według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na normalną tapicerkę gwarancja obowiązuje 2 lata. Rzeczywiście są materiały typu premium, które są lepsze, a jakość pacjenta jest o wiele wyższy przy fizjoterapii. Cechują się one często świetną powłoką przeciwgrzybiczą, a wszelkie zanieczyszczenia są błyskawicznie z tego rodzaju materiału zmywane. Stół do bobatha możemy zamówić w jakiejkolwiek konfiguracji, lecz tutaj na pewno istotna będzie cena. Im lepsze wyposażenie tymże właśnie opłata będzie wyższa.

Możemy też zainwestować w stół bobath elektrycznie sterowany, jaki na pewno będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, która jest poruszana automatycznie za pomocą pilota, umożliwi nam podnoszenie pacjenta w toku trwania rehabilitacji. Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele znakomitszy i na pewno mniej stresujący. Stół do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 ma konstrukcję stalową, która daje wsparcie dodatkowo potrafimy ją dobrać w paru odcieniach. Tapicerka i jej kolor również dostępny jest w paru alternatywach do wyboru od typowego do materiałów premium. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Możliwość ta jest niezastąpiona przy niewielkim lokalu i innych formach masażu rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że tradycyjny stół bobath waży około 90 kg dlatego przenoszenie go może być trudne, a złożenie go i postawienie w pożądanej pozycji, jest naprawdę sporym atutem.

Stół do bobatha możemy dodatkowo doposażyć:

  • możemy zamienić wielkość leżanki
  • wybrać kolor tapicerki i konstrukcji
  • zakupić pilota nożnego lub tradycyjnego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z niemowlakami przy terapii nie jest prosta, dlatego stół do bobatha powinien posiadać regulacje wysokości. kupić w hipermarketach elektronicznych w których jest chyba największy ich wybór. Wybierając korzystny dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zaznajomić się z uwagami w internecie jak także z ocenami rehabilitantów. Jakość i wyposażenie stołu powinno być dla nas odpowiednie gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długie lata. Jeżeli posiadamy wątpliwości warto zatelefonować do sklepu lub do niego pojechać, aby wypytać się o szczegóły.