trenażery oddechowe medyczne

Trenażer medyczny jak dobrać najdogodniejszy dla nas?

Masz liczne infekcje, przechodziłeś Covid, a może uprawiasz sport wyczynowo. Potrzebny więc jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni grupę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych umożliwia w przywróceniu lub utrzymaniu odpowiedniej sprawność oddechowej. Kiedyś mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany zwykle sportowcom. Absolutnie nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano wykonywać na nich własne terapie oddechowe, dostosowane do spraw danego klienta. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla pań długo leżących;
  • dla sportowców zwłaszcza w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które pracują głosem, jak np piosenkarze;
  • pacjenci po odbytych chorobach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go wykorzystywać:

  • kobiety w okresie infekcji oddechowej;
  • kobiety z pękniętym bębenkiem lub w okresie zapalenia ucha;
  • u pacjentów z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie mamy modele.? Możemy tu wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak i automatyczny. Jak wiemy manualny jest o znacznie tańszy gdyż regulacja ruchu powietrza nie jest intuicyjna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo stworzone są one niezwykle podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma również 3 różne piłki w trzech kolorach, które wskazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o innej objętości powietrza. W okresie wydechu nie mamy żadnego oporu, Lecz w okresie wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej.

Bardziej zaawansowany trenażer do oddechu manualny może mieć regulacje ruchu powietrza. Jednak wszystko tu uzależniony jest o typu jaki stanie przez nas wybrany. Trenażer medyczny automatyczny jest mniejszy i w korzystaniu. Jego zasadniczą cechą jest możliwość wzięcia go ze sobą. Jest zgrabny i zakończony ustnikiem. Pracuje na podstawie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w nowych modelach potrafimy sami regulować. Przy wydechu nie ma oporu. W okresie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były wyjątkowo aktywne. Pamiętajmy jednak, że choćby taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą doktora. Nie zawsze każdy spośród nas zna jak je właśnie skalibrować i jak długo na nim ćwiczyć w okresie zajęć. Polecane jest oczywiście robienie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla pań rozpoczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeżeli potrzebujemy zmienić naszą kondycję oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wówczas trenażer medyczny powinien być zakupiony w profesjonalnym sklepie. Na pewno musi być automatyczny a my jako zawodnicy powinniśmy być pod kontrolą doktora. Trenażer do oddechu jest dostępny w sklepach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak i wielkością, która może okazać się kluczowa przy jego wyborze. Istotne jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych realizował własne wymagania. Nie zawsze warto| jest nabywać wybrany typ, warto więc zasięgnąć najpierw opinii przed jego zakupem.

Możesz również polubić…