kamień Gua Sha

Gdzie najlepiej kupować kamień Gua Sha i jak wygląda?

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to urządzenie wykorzystywane głównie w technologiach masażu i pielęgnacji skóry. Nazwa „Gua Sha” wywodzi się z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W połączeniu świadczy to dosłownie „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, używana do masażu twarzy, jest zazwyczaj stworzona z jadeitu lub różowego kwarcu. Te naturalne minerały mają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co powoduje, iż są idealne do używania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma oryginalne rozmiary, jakie są dopasowane do różnych obszarów twarzy a zazwyczaj mają zaokrąglone krawędzie, żeby nie uszkodzić gładkiej skóry. Kamień Gua Sha robiony nim masaż może posłużyć w poprawie krążenia krwi, zmniejszeniu napięcia mięśniowego, redukcji opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do poprawy elastyczności i wyglądu skóry. Dodatkowo, sporo ludzi uważa, że płytka Gua Sha do masażu twarzy posiada właściwości relaksujące i potrafi posłużyć w redukcji lęku i napięcia. Kamień Gua Sha https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 jest często zwany również „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego poprawne użycie jest istotne dla osiągnięcia wymarzonych efektów pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak odpowiednio użyć kamień Gua Sha:
1. Umyj twarz: Na początku należy odpowiednio umyć skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu lub innego delikatnego preparatu myjącego. Usunięcie wszelkich pozostałości make up i zanieczyszczeń pozwoli na lepsze wchłanianie serum pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.
2. Nanieś preparat: Następnie na oczyszczoną skórę twarzy należy wklepać serum lub inny ulubiony preparat do pielęgnacji skóry. Środek ten zapewni odpowiednią warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i pozwoli jej prostsze przemieszczanie się po skórze.
3. Wybierz właściwy kamień Gua Sha do masażu twarzy: Wyselekcjonuj kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, który zamierzasz masować. Duże kamienie mogą być stosowane na obszarze szyi, podczas gdy mniejsze kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , wykonując lekkie pociągnięcia wzdłuż konturów twarzy i szyi. Unikaj zbyt mocnego naciskania, żeby zapobiec podrażnieniom twarzy. Możesz skoncentrować się na obszarach, gdzie powstają zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.


5. Powielaj ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez pewną liczbę powtórzeń lub przez konkretny czas, średnio około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po zakończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy winna być dobrze oczyszczana wodą, później osusz ją i przechowuj w suchym miejscu. Regularne stosowany kamień Gua Sha może pomóc w poprawie krążenia krwi, zmniejszeniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i polepszeniu jędrności i wyglądu cery.